Korekcja powiek (Blepharoplasty)

Korekcja powiekCelem zabiegu jest usunięcie zmarszczek i nadmiaru obwisłej skóry z powiek, czasami usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej tworzącej tzw. "worki" pod oczami.
 
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Linie cięć przebiegają w fałdzie tarczkowym nieco bocznie od kąta zewnętrznego oka (powieki górne) i ok. 2 mm poniżej brzegu rzęsowego również bocznie do kąta zewnętrznego oka (powieki dolne).
 
 
 

TECHNIKA ZABIEGU:

Ilość wyciętej skóry ocenia się indywidualnie w zależności od stopnia zwiotczenia. Usuwa się przy okazji fragment zwiotczałego mięśnia okrężnego oka. Po dokładnym zatamowaniu krwawienia ranę zeszywa się szwem ciągłym usuwanym po 7 dniach. Założenie opatrunku plastrowego na ranę kończy zabieg.

POSTĘPOWANIE  POOPERACYJNE:

Po zabiegu wskazane są zimne okłady na powieki - zmniejszające obrzęk, przeciwdziałają powstawaniu dużych krwiaków pooperacyjnych. Po ok. 2 godzinach spokojnego leżenia w łóżku możliwe jest wyjście do domu. Do czasu zejścia krwiaków pooperacyjnych /ok. 14 dni/ wskazane jest noszenie ciemnych okularów. Efekt końcowy uzyskuje się po ok. 4 tygodniach.
Apteka całodobowa