Chirurgia plastyczna

Czym zajmuje się klinika JOLLY MED w zakresie chirurgii estetycznej

Chirurgia estetyczna stanowi część chirurgii plastycznej obejmującą różnorodne operacje mające na celu zharmonizowanie wyglądu pacjentów z ich poczuciem piękna. Dotyczy to zarówno przywracania piękna noszącego znamiona upływu czasu jak i korygowania jego mankamentów będących wynikiem niedostatków natury bądź skutkiem chorób lub nieszczęśliwych wypadków. Pojmowanie zdrowia obejmuje poza sprawnym funkcjonowaniem narządów również i dobre samopoczucie, ściśle związane z akceptacją samego siebie, a więc także swojego odbicia w lustrze.

Potrzeba zachowania młodego wyglądu czy dostosowania go do poczucia własnej estetyki jest tak samo naturalna jak potrzeba zachowania sprawności fizycznej i zdrowia. Operacje z zakresu chirurgii estetycznej stanowią zatem część nowoczesnej medycyny służącej dobru człowieka.

Klinika Jolly Med wykonuje m.in. następujące operacje z zakresu chirurgii plastycznej: powiększenie ust i nieoperacyjne usuwanie zmarszczek, operacje typu Face Lift (podciąganie powłok twarzy), korekcja powiek, korekcja nosa,  plastyka uszu,  odsysanie tkanki tłuszczowej,  plastyka powłok brzusznych,  powiększenie piersi,  podniesienie i zmniejszenie piersi.

Dziś w dobie kultu piękna ludzkiego ciała potrzeba poprawy własnego wyglądu stała się nie tylko potrzebą nas samych, ale powoli staje się standardem w środowisku w którym żyjemy i pracujemy.
 
 
Korekcja nosa  - nos miękkiNos znajduje się w centrum twarzy i dlatego bywa często przyczyną hamowania pewności siebie człowieka przez całe lata.
 
Dobrze wykonany zabieg korekcji nosa prowadzi w związku z tym do głębokiej ulgi psychicznej, a tym samym do umocnienia poczucia własnej wartości. Podjęcie decyzji o wykonaniu zabiegu jest często trudne pomimo dyskomfortu psychicznego, jak względów estetycznych.
 

Więcej: Korekcja nosa (Rhynoplasty) - nos miękki

Korekcja powiekCelem zabiegu jest usunięcie zmarszczek i nadmiaru obwisłej skóry z powiek, czasami usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej tworzącej tzw. "worki" pod oczami.
 
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Linie cięć przebiegają w fałdzie tarczkowym nieco bocznie od kąta zewnętrznego oka (powieki górne) i ok. 2 mm poniżej brzegu rzęsowego również bocznie do kąta zewnętrznego oka (powieki dolne).
 
 
Powiększenie piersi Cel zabiegu - powiększenie piersi, powiększenie i podniesienie (tylko w przypadku niewielkiej obwisłości) korekcja asymetrii po mastektomii (expandero-protezy typu Beckera). Stawiana do niedawna teza o szkodliwości protez silikonowych nie znalazła uzasadnienia w długoterminowych obserwacjach klinicznych.
 
Co więcej, badacze amerykańscy dowodzą, że w grupie kobiet które miały wszczepione implanty piersiowe mniej było nowotworów piersi.
 

Więcej: Powiększenie piersi (Breast augmentation)

Podniesienie i zmniejszenie piersiCelem zabiegu jest poprawa kształtu piersi (uniesienie gruczołu), nadanie piersi bardziej młodzieńczego wyglądu. Czasami konieczna jest redukcja masy gruczołu (zbyt duża masa gruczołu może spowodować bóle kręgosłupa).

Problem obwisłości piersi dotyczy głównie kobiet, które karmiły piersią. Oczywiście im większy biust tym cechy obwisłości ujawnia się wcześniej. Jest to sprawa indywidualna uzależniona od wpływów hormonalnych podczas ciąży i karmienia,wielkości piersi, a także elastyczności skóry.

Więcej: Podniesienie i zmniejszenie piersi (Mastopexy)

Plastyka powłok brzusznychCelem zabiegu jest - chirurgiczne usunięcie nieestetycznego fałdu skórnego w obrębie podbrzusza razem z często współistniejącymi rozstępami skórnymi w tej okolicy. Poprzez odpowiednie napięcie powłok brzusznych, wzmocnienie przedniej ściany brzucha i wykonanie plastyki blaszek przednich mięśni prostych.
Zabiegi tego typu wykonuje się w przypadku poporodowej wiotkości i obwisłości powłok brzusznych /często połączonej z rozstępami skórnymi /a także  u osób które w krótkim czasie znacznie straciły na wadze, a skóra z powodu martwej elastyczności nie obkurczyła się dostatecznie.

Więcej: Plastyka powłok brzusznych (Abdominoplasty)

Odsysanie tkanki tłuszczowej Celem jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc z których trudno jest się jego pozbyć pomimo diet i ćwiczeń fizycznych.
 
Typowymi miejscami nadmiernych depozytów tkanki tłuszczowej są u kobiet: biodra, okolice krętarzowe, przyśrodkowe powierzchnie ud i kolan, a także brzuch. U mężczyzn to głównie brzuch. Należy zaznaczyć, że nie jest to zabieg odchudzający, a modelujący "rzeźbiący" kształt ciała !!!
 
Apteka całodobowa